Dr. Slabihoudka 6232/11, 708 52 Ostrava – Poruba
info@4medi.cz

Týden Inovací: Budoucnost medicíny směřuje k cílení a péči na míru

Týden Inovací: Budoucnost medicíny směřuje k cílení a péči na míru

Zdravotnictví a medicína – Budoucnost medicíny směřuje k cílení léčby uvnitř těla a péči každému pacientovi na míru. Díky senzorům a lepší diagnostice skončí podle předsedy Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiřího Kůse praktičtí lékaři tak, jak je známe. Řekl to ve své přednášce na konferenci Inovace ve zdravotnictví, které je součástí Týdne inovací.

„Já si myslím, že to nejdůležitější je personalizovaná medicína. Všechny ty sensory, cílené dopravy léků a možnost sledovat stav těla uvnitř a dávkovat podle toho léky spěje k medicíně ušité na míru jednotlivému člověku,“ řekl.

„Čeká nás velmi pravděpodobně zánik praktického lékaře tak, jak ho známe,“ domnívá se. Nástup technologických inovací v medicíně, zejména možnosti sebediagnostiky, přirovnal k taxikářům a aplikacím typu Uber. „Funguje to daleko lépe, ale dochází ke střetům mezi starým a novým. Je to jako když dělníci v době průmyslové revoluce ničili stroje,“ dodal. Nástup může být rychlejší nebo pomalejší, záleží podle něj na ochotě novinky přijmout. Je podle něj ale dobře, že všechno, co se týká zdraví, bývá velmi obezřetně testováno…

Celý článek najdete na stránkách magazínu Zdravotnictví a medicína.