Dr. Slabihoudka 6232/11, 708 52 Ostrava – Poruba
info@4medi.cz

Hejtman Ivo Vondrák: Bio-technologie jsou potenciálem pro rozvoj Moravskoslezského kraje

Hejtman Ivo Vondrák: Bio-technologie jsou potenciálem pro rozvoj Moravskoslezského kraje

Ostrava, 19. července 2018 – Hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ivo Vondrák, CSc. (ANO) navštívil biomedicínské translační centrum 4Medical Innovations v Ostravě (4MEDI). Prohlédl si laboratoře a další pracoviště za plného provozu a se skutečným zaujetím zpovídal některé studenty z Ostravské univerzity, vykonávající odborné stáže a vlastní výzkumné programy v centru.

Seznámil se například s výrobou nanovláken na NanoSpideru, biologickým 3D tiskem nebo citlivou metodou měření hmotnostním spektrometrem. Se zástupci biomedicínského centra diskutoval o rozvoji vědy a nových technologiích a jejich významu pro budoucnost Moravskoslezského kraje. „V biotechnologiích vidím velký potenciál rozvoje našeho kraje a 4MEDI je toho tím nejlepším příkladem. Držím palce a věřím v další spolupráci,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák během své návštěvy.

„Chceme akcelerovat fyzické umístění biomedicínského parku v centru vědeckého dění a propojit myšlenkovou kapacitu s technologickou výbavou,“ řekl při setkání s hejtmanem ing. Michal Zahradníček, zakladatel biomedicínského centra. Nedaleko od sebe totiž sídlí Ostravská univerzita, Vysoká škola báňská – Technická univerzita, Fakultní nemocnice a 4Medical Innovations, což je zcela unikátní spojení. Na radu hejtmana bude 4MEDI v brzké budoucnosti iniciovat vznik biotechnologického klastru, jehož cílem má být nejen získat další podporu inovací, ale především udržet a rozšiřovat intelektuální potenciál v regionu.